EN İYİ STANT YARIŞMASININ GALİBİ KOZDERE
Kozdere Mahallesi, en güzel stant yarışmasının galibi oldu.

Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Altın Biber Festivalinde 20 mahallenin katıldığı en güzel stant yarışmasında birinciliği Kozdere, ikinciliği Çeltikçi, üçüncülüğü de Çardak mahallesi stantları kazandı.

7 kişilik jüri ekibi tarafından değerlendirilmesi yapılan stantlarda, ürünlerin güzel sergilenmesi, stant süslemesi, stantlara gelen misafirlerin karşılanması, ürün çeşitliliği, ürünlerin anlatım şekli gibi kriterler göz önüne alındı.

Stant kuran tüm katılımcılara ve jüri üyelerine plaket ve madalyalarını veren Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “stantlar, hem festivalimize ayrı bir renk katarak mahallelerimizle ilçemizin bağlantısını güçlendirmiş, hem de ilçemizin tüm yönleriyle anlatılmasına katkı sağlamıştır. İlk olmasına rağmen çok büyük ilgi gören stantlarımızın geliştirilerek önümüzdeki yıllarda daha da güzel olması yönünde çalışmalar yapacağız’’dedi.

Diğer yandan, birinciliği kazanan Kozdere Mahallesi’ne 1’incilik ödülü olarak, Eskişehir Pancar Üreticileri Kooperatifi Yenişehir Şubesi’nin sponsor olduğu Motorlu Sırt Pompası verildi.

16.09.2014