KARAOKE YARIŞMASI VE NAKEM GÖSTERİLERİ İLGİYLE İZLENDİ
Yenişehir Belediyesi 1.Uluslararası Altın Biber Festivali etkinlikleri kapsamında Kapalı Spor Salonunda 7 yarışmacının katıldığı Karaoke yarışması yapıldı.

3 jüri üyesinin görev aldığı yarışmada İrem Özyurt ve Sude Elvan Kalaycı birinci, Ayhan Açış ikinci, Murathan Şahin üçüncü oldu.

Yarışmacılara plaket madalya ve dereceye girenlere altın ödüllerini veren Yenişehir Belediye Başkanımız Süleyman Çelik, "Heyecanlı bir atmosferde gerçekleşen ve yarışmacıların kıyasıya yarıştığı ödüllü Karaoke yarışmasına katılan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, festivalimize verdikleri destekten dolayı da teşekkür ediyorum’" dedi.

Her yıl geleneksel olarak Namık Kemal Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü (NAKEM) tarafından Bursa'da düzenlenen Balkan Festivalinin bir bölümü 6 Eylül 2014 Cumartesi günü Yenişehir Belediyemizin düzenlediği 1.Uluslararası Altın Biber Festivali etkinlikleri kapsamında Kapalı Spor Salonunda Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Kosova, KKTC, Karadağ, Makedonya ve Sırbistan, Montenegro ve Türkiye’den katılan 12 halk oyunları ekibinin gösterileri festivale damga vurdu.

Yenişehir Belediye Başkanımız Süleyman Çelik, yabancı ülkelerden gelen Milletvekili ve Belediye Başkanlarının da katıldığı geceye Yenişehir Rumeli Dernek Başkanı Fahri Çelebi ve vatandaşlar katıldı.

Birbirinden güzel halk oyunlarını sergileyen ekipler ilgiyle izlendi.

16.09.2014